Ahány ház, annyi szokás, ahogy mondani szokták, mi szeretjük megismerni először, hogy kikkel dolgoztunk, s feltárni, hogy egyáltalán hol érdemes beavatkozni.
A kiindulást éppen ezért mindig a tényfeltáró diagnosztikai tevékenységekkel kezdjük, amelyek során megismerjük a szervezet jelenlegi állapotát, illetve feltárjuk a legfőbb problémákat.
Ilyenek az:
- audit, szervezeti diagnosztika készítése
- a szervezeti problémák azonosítása
- 360 fokos felmérés
- interjúk
- a szervezeti igények felmérése
- attitűdmérés
Ezt követi a stratégia, az iránykijelölés, majd az akciótervek kidolgozása, melyek irányulhatnak a szervezeti struktúra fejlesztésére, a műszaki-technológiai megoldások vizsgálatára, a csoportok vagy szervezetek hatékonyabb együttműködésére, az információáramlás és a belső kommunikáció javítására, a teljesítményértékelés bevezetésére, az ösztönzési rendszer módosítására, a munkavállalók jól létének növelésére, a vállalkozás vonzóbbá tételére, az elköteleződés növelésére és még számtalan területre, amelyek növelhetik a vállalkozás eredményességét és jobb működését.
Nem maradhat el természetesen a csapat fejlesztése sem, melynek egyik és legsikeresebb módja a tanulás. Ennek a folyamatnak a lényegi eleme a csoport és az egyének munkafeladatainak, küldetésének tisztázása, a felelősség és hatáskörök elhatárolása, a csoporton vagy szervezeten belüli kommunikáció kialakítása és a munka folyamatos értékelésének megszervezése. S természetesen nem szabad elfeledkeznünk a változásmenedzsmentről, hisz a változást minden szervezet és ember nehezen viseli! Munkaformái:
- tréningek, képzések
- workshopok
- felmérések, tesztek, értékelések
Ha szeretné, hogy csapata minél hatékonyabban tudja cége stratégiáját megvalósítani, keressen bennünket elérhetőségeinken, támogatjuk elképzelései megvalósításában!