Ha én csak egy tesztet csináltathatnék meg, biztos, hogy az alább bemutatott teszt lenne az, nézzük, hogy MIÉRT!
Az alábbi kérdéseken érdemes elgondolkodni:
- Mélázott már el azon, hogy vajon mennyire érzékeny másokhoz képest?
- Ismeri magát annyira, hogy tudja mely érzelmek a komfort zónái, vagy, hogy mely érzelmi rutinjai határozzák meg ösztönös reakcióit?
- Tudja, hogy mely érzelmére rezonál egy erősebb negatív hatás esetén, vagy konfliktus helyzetben? Pláne, hogy ezt mások hogyan érzékelik?
- Tudja-e esetleg, hogy a napjai döntő részében mely érzelmei dominálnak leginkábbEgy őszinte tesztkitöltést követően tőlünk választ kaphat a fent említett kérdésekre is, de annál sokkal többet tudhat meg ebből a 190 kérdéses tesztből.
Bizony, nem rövid teszt, hisz komoly témáról van szó, érzékenyen érint mindenkit, ráadásul nem játék egy ilyen teszt: érzelmi rezonanciát, tendenciákat mér, a benne rejlő összefüggésekből pedig rengeteg minden kiderül a számunkra. Lássuk röviden, mit tudhatunk meg belőle:
- Kit mivel tudok érzelmileg motiválttá tenni a leginkább?
- Mennyire motivált, vagy épp ellenkezőleg, demotivált a kitöltő?
- Mekkora a megfelelési vágy a kitöltőben?
- Mennyire aktív, vagy inaktív valaki, mennyi energiája van a mindennapokban?
- Felemeli, vagy inkább lehúzza a csapatot?
- Mennyire gyors, milyen gyorsan reagál, mennyire gyorsan regenerálódik?
- Kinek fontosabb a csapat, kinek a feladat?
- Mennyire fogja tudni felvállalni valaki a felelősséget, vagy mennyire számíthatunk arra, hogy státusz féltő lesz?
- Mennyire vállalja fel valaki a konfliktusokat, vagy inkább hajlamos szétverni a csapatot?
- Mekkora benne az agresszivitás, s ez hogyan nyilvánul meg? Nem káros-e a környezetre, vagy önmagára?
- Mennyire romboló, vagy önromboló valaki?
- Leszívja-e mások energiáját (energiavámpír-e)?
- Képes-e együttműködésre?
- Mekkora az érdeklődése, hosszú távon számíthatok-e arra, hogy fent tudja tartani a munkája iránt?
- Milyen az egyén önértékelése?
Ilyen és ehhez hasonló kérdések tömkelegét tudjuk megválaszolni ennek a tesztnek a segítségével. A teszt egyedi fejlesztés, nem a szokványos, interneten közkézen forgó tesztek közé tartozik.
Mivel a fentieken kívül számos olyan részlet van, amely megtudható ebből a tesztből, egy adott, jól működő csapatba enélkül a teszt nélkül biztos, hogy senkit nem vennék fel. Egészen egyszerűen azért, mert ezáltal kiküszöbölhetők az alábbi tévedések:
- Az új ember nem rombolja szét a meglévő csapatot, vagy épp ellenkezőleg: a csapat nem löki ki az új embert
- Nem futunk bele olyan vezetőbe, aki nem vállalja a felelősséget
- Valódi vezetőt találhatunk, s nem főnököt
- Se kapkodó, se túl lassú nem lesz az emberünk
- Elkerülhetjük az energiavámpírokat, a háttérben kavarókat, a csak munkaidőt töltőket, valamint azokat az embereket, akik nem illenek a csapatunkba.
Munkáltatói szempontból partnereink a kiválasztási folyamatok során az EQ teszt eredményére kíváncsiak talán a leginkább, hiszen a teszt minden túlzás nélkül megmutatja, hogy a kitöltők közül ki lesz energiavámpír, ki lesz az, akinek folyamatos konfliktusai lesznek a környezetében lévőkkel, ki lesz az, aki folyamatos ellenállást fog tanúsítani egy-egy projekt munka, vagy együttműködés során. Meg fogjuk tudni, hogy ki lesz az a jelöltek közül, aki bomlasztani fogja majd a társaságot, gyakran ki fogja-e beszélni munkatársait, folyamatosan mások háta mögött fog majd áskálódni, ugyanakkor kapni fogunk egy képet is arról, hogy a kitöltők mennyire fogják nyíltan felvállalni a véleményüket, vagy esetleg mennyire ellenségesek.
Érzelmi intelligencia tesztünk 190 kérdésből áll, ami nem meglepő, hiszen a teszt kitöltésével komplex és átfogó képet kaphatunk érzelmi állapotunkról, s tartalmaz beépített hazugságvizsgálót is.
A saját élmény magáért beszél: kérje munkatársainktól az ügyvezetőknek járó ingyenes kitöltés lehetőségét, hogy saját magán mérhesse le eredményességét. Hívjon minket, vagy hagyjon üzenetet, tegyen minket próbára!